Ikona webu celostni medicina

Iridiologie

Iridiologie odhalí zdravotní stav pacienta

První oční mapa byla navrhnuta na začátku 18. století maďarským lékařem Ignatzem von Peczely. Peczely si jako dítě všiml změn na oční duhovce sovy, která byla poraněna. Podstate Iridiologie vychází z toho, že orgány mají na duhovce svá nervová zakončení. Iridiologie se používá k odhalení informací o zdravotním stavu pacienta pomocí barev, znamének, skvrn, lagun v oční duhovce, panence nebo i v očním bělmu. Iridiologie je živá mapa, kdy každý orgán má své projekční místo na duhovce. Dovoluje prozkoumat stav orgánů jako je srdce, játra, žlučník, ledviny, žaludek, štítná žláza, slinivka…

Iridiologie

Oční duhovka zrcadlí stav našeho těla

Naše oči jsou propojeny nervovou soustavou k mozku, proto je na duhovce oka patrný stav našeho těla. Existují pouze dvě skupiny barvy očí: modrá a hnědá. Pokud jsou oči zelené, šedé nebo i béžové, znamená to, že k naší základní barvě byla doplněna jiná barva, která toto přebarvení způsobila.

U zdravého těla je duhovka pravidelná, se zdravou strukturou, žádného nápadného zabarvení, znaků, skvrn, znamének, obláčků, kosočtverců, značek nebo lagun, které by se mohly nacházet v oční duhovce. 

Pokud má orgán nějaký zádrhel, nebo je nějak geneticky zatížen, v oku se na určitém místě objeví jako pigmentace. Čím větší je degenerace orgánu, tím tmavší jsou plochy duhovky. Tato metoda může dopomoci určit predispozici k určitému onemocnění, a to kolikrát ještě dříve, než se projeví a dokáže i najít skutečnou příčinu onemocnění.

Iridiologie Brno

Máte dotaz?

Hledáte vhodnou přírodní léčbu pro svůj nebo něčí zdravotní problém a nevíte se na koho obrátit?
Napište mi, ráda Vám odpovím.

Dotaz z webu

Milí klienti, 

Mám velkou radost z toho, že ve mě vkládáte svou důvěru. Děkuji a krásný den, Vaše Eva. 

Zajímáte se o přírodní léčbu?
Přihlašte se k odběru článků na téma celostní medicíny emailem. 
icon