Ikona webu celostni medicina

Tradiční čínská medicína a Akupunktura Brno

Proč je tato metoda tak výjimečná?

Tradiční čínská medicína (TČM) je nejstarší medicínský obor, jejíž tradice překonává nejméně 5000 let. Je stavěna na lékařských a filozofických moudrostech mnoha pokolení orientálních lékařů, mnichů a filozofů. Tradiční čínská medicína vychází z teorie, že naším tělem prochází síť drah. Energie koluje po těchto drahách a využívá systém až 700 bodů. Tělo je podle této teorie rozděleno na 12 kanálů – meridiánů. Drahami koluje životní energie a síla čchi, která je spojena s jednotlivými orgány. Životní energie a síla čchi pojímá dva základní, protikladné, avšak společné principy, mužský jang a ženský jin.

Tradiční čínská medicína v denním životě

Jin & Jang

Jang se projevuje vzestupem, zvětšováním, rozpínáním, naopak jin se jeví sestupem, neměnností. Pokud se někde vyskytne nerovnováha, lidské tělo reaguje nejprve únavou, změnou nálad, nespavostí nebo i zvýšeným tepem srdce. V případě, že se nerovnováha prohlubuje, tělo odpovídá nemocí.

Znamená to, že nemoc vzniká při narušení rovnováhy celku jin a jang. Tradiční čínská medicína čistí patologickou nerovnováhu jinu a jangu, přivádí soulad mezi orgány v lidském těle. Harmonie znamená zdraví. Součástí tradiční čínské medicíny jsou tyto léčebné metody: akupunktura, akupresura, diagnostika podle jazyka, iridiologie, moxování, pulsní vyšetření aj.

Tradiční čínská medicína přistupuje k pacientovi jako ke komplexu. Neléčí pouze projevy a příznaky onemocnění, ale hledá příčinu – spouštěč. Zaměřuje se na celý lidský organismus, životní styl a stravu pacienta. Zdraví je dar, kterého je třeba si nejen cenit, ale i o něj pečovat.

Tradiční čínská medicína Brno

Akupunktura

Součást tradiční čínské medicíny

Akupunktura, která je součástí Tradiční čínské medicíny je označována jako jedna z nejstarších metod na světě. Akupunktura získává stále více a více na popularitě. Odborníkům klasické západní medicíny chybí vědecké rozbory, i když tato metoda léčení vykazuje skvělé výsledky v léčbě např::

  • zklidnění psychiky, nespavost,
  • neuralgie trojklaného nervu,
  • hormonální nerovnováha,
  • neplodnost

Aby byl člověk zdravý, musí být jeho životní energie v rovnováze. Akupunktura se snaží stimulovat tok čchi – životní energii a vyvážit síly jin a jang v těle. Skrze akupunkturní body dochází i k vypouštění škodlivin.

Akupunktura Brno

Máte dotaz?

Hledáte vhodnou přírodní léčbu pro svůj nebo něčí zdravotní problém a nevíte se na koho obrátit?
Napište mi, ráda Vám odpovím.

Dotaz z webu

Milí klienti, 

Mám velkou radost z toho, že ve mě vkládáte svou důvěru. Děkuji a krásný den, Vaše Eva. 

Zajímáte se o přírodní léčbu?
Přihlašte se k odběru článků na téma celostní medicíny emailem. 
icon