Ikona webu celostni medicina

Diagnostika jazyka

Proč je tato metoda tak výjimečná?

Historické zmínky o diagnostice podle jazyka jsou staré nejméně 2000 let. Jazyk je obrazem stavu našeho těla a každá změna v organismu, či onemocnění se na něm brzo projeví. V Tradiční čínské medicíně převládá názor, že co se děje uvnitř těla, projevuje se i navenek. Diagnostika jazyka se nepoužívá samostatně, ale ve spojení s jinými léčebnými metodami např: iridiologií, pulsním vyšetřením, vyšetřením břicha – abdominální diagnostikou. Také je důležité vyplnit diagnostický formulář a zkontrolovat krevní testy.

Co vše diagnostika jazyka ukazuje?

Jazyk a Topografie

Topografie jazyka nám přímo ukazuje, které orgány jsou narušeny a také způsob jejich poškození. Na jazyku je znát i stav naší nervové soustavy. Neklidný, úzkostný člověk má zarudlou špičku jazyka, nebo je jazyk celý červený. Naopak bledý jazyk může indikovat nedostatek životní energie a síly – čchi.

Hlavně povlak jazyka nám ukazuje horkost nebo chlad, rovněž i tělesnou kondici pacienta. Povlak odráží především činnost žaludku a sleziny.

Čím je povlak tlustší a silnější, tím jsou patogenní vlivy v těle pacienta hlubší. Barva těla jazyka poskytuje okamžitý a jasný obraz momentálního stavu. Shoduje se jak s orgány, tak i s krví.

Na jazyku se hodnotí povlak, vzhled, zbarvení, rýhy, okraje jazyka, suchost, vlhkost… Normální jazyk by měl být růžový, hladký a lehce vlhký a jeho povlak by měl být pevně spojený s povrchem jazyka, který nelze setřít.

Diagnostika z jazyka

Diagnostika jazyka a vnitřní orgány

Co symbolizují jednotlivé oblasti jazyka

Jednotlivé oblasti jazyka odpovídají určitým vnitřním orgánům:

  • špička jazyka zrcadlí stav psychiky, srdce a plic
  • střed jazyka odpovídá žaludku a slezině
  • strany jazyka se shodují s játry a žlučníkem
  • kořen jazyka ukazuje na stav ledvin, močového měchýře, tenkého a tlustého střeva.

Z jazyka může být odečteno velké množství spolehlivých diagnostických informací. Znalost této metody nám odkryje různé choroby a kontroluje i jejich průběh.

Máte dotaz?

Hledáte vhodnou přírodní léčbu pro svůj nebo něčí zdravotní problém a nevíte se na koho obrátit?
Napište mi, ráda Vám odpovím.

Dotaz z webu

Milí klienti, 

Mám velkou radost z toho, že ve mě vkládáte svou důvěru. Děkuji a krásný den, Vaše Eva. 

Zajímáte se o přírodní léčbu?
Přihlašte se k odběru článků na téma celostní medicíny emailem. 
icon