Ikona webu celostni medicina

Naturopatie

Klinická a nutriční medicína

Tato forma přírodní léčby využívá, jak klinickou nutriční medicínu, tak i bylinnou. Klinická nutriční medicína zkoumá postoj mezi potravinami, nutrienty (živinami) a zdraví člověka. Konkrétní testování a závěry výsledků individuálních, specifických funkčních testů nám poskytne precizní naturopatický protokol, který nám pomůže k odhalení zdravotních obtíží pacienta.

„Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda.“ Hippokrates

Co je Naturopatie?

A proč je prospěšná

Naturopatie klade důraz hlavně na kvalitní stravovací návyky a správnou životosprávu za podpory vitamínů, minerálních látek, stopových prvků, fytonutrientů, bylin…

Dokáže účinně pomoci v širokém spektru chronických problémů, jako je astma, akné, ekzémy, oslabený imunitní systém, gynekologické problémy, migrény, revmatoidní artritida, štítná žláza, nespavost a jiné. Uleví i u akutního onemocnění, například u rýmy, kašle, nachlazení, při zánětu močového měchýře a jiných potíží.

Jestliže našemu organismu dovolíme volný přístup virům, toxickým a jedovatým látkám, nebudeme mít šanci se v budoucnosti těšit celkovému zdraví, nýbrž se smířit s jistotou nemoci. Cílem naturopatie je eliminace škodlivých látek v těle, což je jedna
z klíčových cest ke zdraví člověka.

Způsob léčení je vybudován na podrobných vědomostech
biochemických procesů v těle a opírá se o klinické studie a projekty. Pokud je naše tělo vedeno správným způsobem, tak si samo dokáže poradit s veškerými chorobami.

Naturopatie a jiné léčebné metody

Slučuje se naturopatie s jinými metodami?

Moje dlouhodobé znalosti s naturopatii se slučuji dohromady i s TČM – tradiční čínskou medicínou. Individuální způsoby léčení například: naturopatie, TČM, ajurvéda, se každá vyjadřuje jiným způsobem, avšak jejich výsledek je obdobný. Klinická diagnostika dokáže odhalit nerovnováhu organismu dříve, než se objeví v podobě nemoci.

V dnešní době se naturopatie rozšířila o nutrigenetiku (geneticky zdravá strava) + nutrigenomiku (prevence civilizačních chorob). Oba lékařské pojmy nám vysvětlují představu mezi stravou a geny.

Pokud se člověk bude o sebe řádně starat, bude mít ošetřeny epigenetické faktory a zvýšená zánětlivost se vůbec nemusí projevit. Nebude-li člověk o sebe spořádaně pečovat, vzestupná zánětlivost se brzy ukáže. Jedná se zde o spoustu faktorů: stres, zdravá strava, dostatečný spánek, pohyb aj. Specifické testy, které provádím pak pomáhají při řešení individuálních a zdravotních problémů.

Naturopatie Brno Eva Hajska

Máte dotaz?

Hledáte vhodnou přírodní léčbu pro svůj nebo něčí zdravotní problém a nevíte se na koho obrátit?
Napište mi, ráda Vám odpovím.

Dotaz z webu

Milí klienti, 

Mám velkou radost z toho, že ve mě vkládáte svou důvěru. Děkuji a krásný den, Vaše Eva. 

Zajímáte se o přírodní léčbu?
Přihlašte se k odběru článků na téma celostní medicíny emailem. 
icon