Ikona webu celostni medicina

Dietologie Brno

Strava – palivo pro naše tělo

Dietologie, neboli léčba stravou, využívá hlavně sílu přírody. Je zaměřena na kvalitní stravování, které je na cestě za zdravím klíčové. Špatné stravování je příčinou mnoha nemocí. Nedostatečný nebo naopak přebytečný příjem určitých látek u mnohých způsobuje dlouhodobé vážné problémy.

Základem zdraví a štěstí je střídmost ve všem, v jídle, v pití i v jiných požitcích. To je tajemství dlouhověkosti.“

Jan Amos Komenský

Úvod do výživového poradenství

Dietetické poradenství na míru

Přímo nutriční medicína bádá vztah mezi potravinami, nutrienty a zdravím člověka. Řeší, nebo přinejmenším zmírňuje problémy úpravou stravovacích návyků a životosprávy.

Málokdo například ví, že zelenina se v žaludku začne rozkládat až po hodině. V praxi to znamená, že když si dáte kus masa nebo rybu a k tomu bohatý zeleninový salát, nebudete se po jídle cítit úplně syti. Důvod je jednoduchý, na talíři chybí sacharid, který pomáhá rychleji uvolňovat glukózu. Je proto potřeba doplnit stravu o kvalitní sacharidy (quinoa, jáhly, pohanka, plátek kvalitního kváskového chleba).

Je důležité vyhýbat se veškerým, průmyslově zpracovaným výrobkům. Jedná se o prozánětlivou, chemicky upravenou potravinu, která má vyšší tendenci k oxidaci a k nižšímu využití metabolismu. Dále obsahuje i různé, zdraví škodlivé a přídatné látky.

Nejdůležitější je užívat i dostatek zeleniny a ovoce. Denně bychom měli sníst 400 – 500 gramů zeleniny a kousky ovoce, ne však tropického. Naopak s bobulovinami jako jsou borůvky, ostružiny, brusinky, těmi šetřit nemusíme. Jedná se o funkční potravinu a antioxidant. Dodají energii oslabeném organismu, doplní chybějící živiny a jsou nápomocny při určitých chorobách, neboť mají i protizánětlivé působení.

Sníst až půl kilo zeleniny denně se může jevit na první pohled nepředstavitelný. Avšak nám bude stačit přidat zeleninovou porci ke každému jídlu. Myslí se tím menší zeleninový salát nebo příloha. Počítá se i zelenina tepelně upravená.

Proč dietologie?

Výživové poradenství na míru

Dietologie se mi velmi osvědčila jak v kombinaci s mými ostatními lečebnými metodami, tak i jako samostatné poradenství v oblastí stravovacích návyků.

Léčebné metody celostní medicíny v kombinaci s úpravou jídelničku lze považovat za velmi účinný způsob pro znovunabytí a uchování dobrého zdraví. Nabízím nutriční podporu na míru svým pacientům včetně diabetiků.

Mé dietetické poradenství se vztahuje na:

  • A. Sestavení výživových doporučení na míru. Tato doporučení výchází z tělesné konstituce a typu metablismu klienta.
  • B. Sestavení jídelníčku. Toto zahrnuje i nastavení jídelníčku při různých onemocněních.
  • C. Vytvoření redukčního programu na míru.
Dietologie Brno

Máte dotaz?

Hledáte vhodnou přírodní léčbu pro svůj nebo něčí zdravotní problém a nevíte se na koho obrátit?
Napište mi, ráda Vám odpovím.

Dotaz z webu

Milí klienti, 

Mám velkou radost z toho, že ve mě vkládáte svou důvěru. Děkuji a krásný den, Vaše Eva. 

Zajímáte se o přírodní léčbu?
Přihlašte se k odběru článků na téma celostní medicíny emailem. 
icon