Ikona webu celostni medicina

Fytoterapie Brno

Přírodní léčba českými bylinami

Fytoterapie se skládá z řeckých slov fyton tj.– rostlina, bylina, keř, strom a therapeuein tj.– pečovat, léčit, hojit. Fytoterapie – též známá jako bylinkářství – má již tisíciletou tradici, neboť už od pravěku lidé sbírali listy, květy, plody a kořeny rostlin. Bylinkářství je stejně staré jako lidstvo samo. Rostliny byly prvními a nejdostupnějšími medikamenty, se kterými se člověk setkal. Ve 20. století výroba syntetických léčiv vytěsnila léčivé byliny do ústraní. Také v kuchyni se dnes bylinky tolik nevyužívají, jako tomu bylo za časů našich babiček.

Při léčbě Vašich potíží nabízím právě jak formu čajových směsí, tinktur, tak i kapsle nebo tablety od osvědčené farmaceutické společnosti, kde je záruka přesného množství účinné látky, její vysoké vstřebatelnosti pro tělo, ale i jejich vyvážený poměr, při vícesložkových doplňcích. Tyto faktory právě v produktech běžně dostupných v lékárnách chybí.

„Lékař léčí, příroda uzdravuje.“ /Hipokrates/

Jak s bylinami pracuji

Já a léčivé rostliny

Působení léčivých rostlin jako komplexu se mnohdy v kladném smyslu liší od účinků chemických léků. Léčivé byliny mají mimořádně široké spektrum účinků.

Ve své praxi zvlášť používám vlastní, mnou namíchané tinktury na nachlazení, virové onemocnění, alergie, astma, ekzémy a další problémy jako jsou:

uvodni obrazek

Proč Fytoterapie?

Pomoc při většině nemocí

Nejvíce se zaměřuji na české byliny, právě na ty, které rostou v našem mírném pásmu, protože organismus se jim lépe přizpůsobí než bylinám z jiného podnebného pásma.

Fytoterapie může pomoci mnoha pacientům při většině onemocnění, včetně chronických. V některých případech slouží tato léčba jako doplňková. Každý pacient je individuální bytost a jako k takové se snažím přistupovat. Z těchto důvodů nelze předepisovat stejné byliny všem pacientům s určitou nemocí.

Fytoterapií může dojít ke snížení spotřeby syntetických léků a výskytu nežádoucích účinků. Léčivé byliny pracují pomaleji než farmaceutické léky, protože účinné látky v bylinkách nejsou tolik koncentrované. I u fytoterapie platí, že se člověk musí chtít uzdravit a být ochoten pro své zdraví udělat něco navíc, než stále konzumovat více a více chemických léků.

České Byliny

Čajové směsi nebo tinktury namíchám na míru podle osobních potíží.

Zájem o bylinnou léčbu se dnes už netýká jenom starší generace nebo lidí z venkova. Alternativní léčbu stále více hledají mladí lidé, lidé středního věku a nejvíce populace žijící ve městech.

Je to ovlivněno i tím, že dnes užíváme nadměrně léků, s čímž je spojen také výskyt stále většího množství jejich nežádoucích účinků. Dnes již i studijní obor – NATUROPATICKÁ MEDICÍNA umožňuje proniknout do působení léčivých bylin na lidský organismus v kombinaci poznatků s farmakologií.

V posledních letech se na světovém trhu léčivých rostlin stále více objevují suché rostlinné extrakty, a to nejen z důvodů jejich vyššího účinku ve srovnání se suchou bylinou, ale také z důvodů ekonomických.

Naturopatická Medicína

Čajové směsi nebo tinktury namíchám na míru podle osobních potíží.

Naturopatická medicína rozděluje byliny podle fyziologických účinků na organizmus. Pro malý přehled uvedu na závěr jen několik základních skupin:

  1. Adaptogeny. Zvyšují odolnost vůči stresu, únavě a prodělání traumatu. Jejich působením se tělesné procesy navrací do vyrovnaného stavu. Patří mezi ně Withanie, Schizandra, Rhodiola…
  2. Antiflogistika. Byliny protizánětlivé s antiseptickým působením.
  3. Metabolika. Byliny podporující látkovou výměnu, hormonální nedostatečnost a čistící krev.
  4. Amara. Byliny obsahující hořčiny, které podporují vylučování trávicích šťáv.
  5. Nervíny. Byliny ovlivňující nervovou soustavu.
  6. Sedativa. Byliny s uklidňujícím účinkem.

Fytoterapie je individuální obor, který vyřeší spoustu zdravotních problémů.

Fytoterapie Brno - ilustrační obrázek

Máte dotaz?

Hledáte vhodnou přírodní léčbu pro svůj nebo něčí zdravotní problém a nevíte se na koho obrátit?
Napište mi, ráda Vám odpovím.

Dotaz z webu

Milí klienti, 

Mám velkou radost z toho, že ve mě vkládáte svou důvěru. Děkuji a krásný den, Vaše Eva. 

Zajímáte se o přírodní léčbu?
Přihlašte se k odběru článků na téma celostní medicíny emailem. 
icon