Ikona webu celostni medicina

Moxování

„Sestra Akupunktury“

Je to léčebná metoda, která patří do odvětví čínské medicíny. O moxování můžeme mluvit jako „o sestře“ akupunktury. Moxování pomáhá zejméná při chronických obtížích s chladem, vyčerpání a nedostatečném trávení. Je vhodné i pro dlouhodobé utužování zdraví, zejména pak v zimě.

Oživení energie teplem

Když Akupunktura nestačí

Když nemoc přestane odpovídat na akupunkturu, doporučuje se moxování. Sálavým rozžhaveným moxovacím doutníkem prohříváme nejenom akupunkturní body, dráhy, ale i určité vybrané oblasti na těle. Nejčastěji se moxa používá při nedostatku jangu, který je zodpovědný za udržení tepla v našem těle. Tělu potřebujeme doplnit oheň – jang a posílit energii ledvin. Dále moxou rozháníme chlad a tím pádem i chladové bolesti. Chlad způsobuje zpomalení až stagnaci toku čchi. Stagnaci energie oživíme teplem – moxou.

Pacient s převládajícím chladem má studené končetiny, cítí slabost, může mít snížený krevní tlak, atd…. Horkem se akupunkturní body povzbuzují, čímž nám vzniká rovnováha životní energie čchi. Tělo dostává novou sílu a čelí škodlivinám. Prohřívání má silný tonizující účinek na tělo, posiluje jej při chronických obtížích, revmatických a degenerativních onemocněních kloubů, také při špatném trávení.

Moxování Brni

Účinnost Moxování

Kdy se tato léčebná metoda používá

Velmi dobré výsledky mi pacienti potvrzují při svalových a nervových problémech – bolestech zad, hlavně v krční, hrudní, bederní a křížové oblasti. Vnitřní teplo zlepšuje oběh krve, imunitu, uzdravuje astma. Navazuje pocit uvolnění, proto jsou zde výborné výsledky při depresích, stavech vyčerpanosti, nespavosti a regeneraci.. Moxa má až zázračný účinek při menstruačních obtížích, neplodnosti, otočení plodu a také při nemocech močopohlavního ústrojí.

Pacient cítí příjemný mírný pocit tepla v místě aplikace. Dnes se často používá nekouřící moxovací doutník, který už nezanechává po sobě charakteristickou vůni. Teplo proniká do hloubky. Pravidelné moxování umožňuje účinnou prevenci obranyschopnosti organismu, zlepšuje kondici a dokonce podporuje dlouhověkost. Můžeme tvrdit, že se jedná o účinnou masáž vnitřních orgánů.

Máte dotaz?

Hledáte vhodnou přírodní léčbu pro svůj nebo něčí zdravotní problém a nevíte se na koho obrátit?
Napište mi, ráda Vám odpovím.

Dotaz z webu

Milí klienti, 

Mám velkou radost z toho, že ve mě vkládáte svou důvěru. Děkuji a krásný den, Vaše Eva. 

Zajímáte se o přírodní léčbu?
Přihlašte se k odběru článků na téma celostní medicíny emailem. 
icon